گروه صناکو SANACO

گروه صناکو در زمینه مشاوره، تامین، فروش انواع روغن های دنده صنعتی با کیفیت عالی با برندهای معتبر داخلی و خارجی نظیر: شل SHELL، موبیل MOBIL، توتال TOTAL، بهران، نفت پارس، ایرانول، فوکس FUCHS و … فعالیت دارد. روغن های ارائه شده توسط شرکت صناکو دارای کیفیت عالی و تاییده آزمایشگاه روغن می باشد. صنایع مختلف نظیر: پتروشیمی، پالایشگاه، فولاد، سیمان و … ار روغن دنده صنعتی جهت استفاده در انواع گیربکس های صنعتی و یاتاقان ها و سیستم های چرخ دنده و … بهره مند می شوند. جهت ثبت سفارش و استعلام قیمت و مشاوره تخصصی در مورد روغن های دنده صنعتی لطفا با کارشناسان مجرب شرکت صناکو تماس حاصل نمایید. روغن های ارائه شده توسط شرکت صناکو در اسرع وقت خدمت مشتریان محترم ارسال می گردد.

روغن دنده صنعتی (واسکازین)

روغن دنده صنعتی

شرکت صناکو، در زمینه مشاوره و تامین و فروش انواع گریس و روغن صنعتی، همچین انواع روغن دنده صنعتی از برندهای معتبر ایرانی و خارجی مانند: SHELL, TOTAL, MOBIL, BEHRAN, IRANOL, PARS می باشد برای ثبت سفارش و استعلام قیمت انواع روغن دنده لطفا با ما تماس بگیرید.

روغن دنده صنعتی (واسکازین) مطلوب

امروزه در گیربکس های صنعتی که دارای شرایط عملکردی در دما و فشار و آلودگی های بسیاری مانند: آب و گرد و خاک (سلیس) بالا دارد. استفاده از روغن با کیفیت و افزودنی مرغوب بسیار حائز اهمیت می باشد. در صورتی که از روغن بی کیفیت استفاده گردد، باعث فرسایش غیرعادی در اجزاء گیربکس صنعتی مانند: چرخدنده ها، یاتاقان ها و … می شود.

بنابراین جهت بالا بردن راندمان گیربکس های صنعتی تعویض متناوب روغن گیربکس مهم بوده و هزینه و زمان نگهداری تعمیرات به حداقل کاهش پیدا می کند. تعداد زیادی از شرکت ها روغن دنده صنعتی تولید می نمایند. در هر شرکت کارشناسان نگهداری و تعمیرات باید روغن متناسب با توصیه سازنده دستگاه برای گیربکس و سیستم های چرخدنده انتخاب نمایند.

 

روغن دنده صنعتی

پارامترهای مهم جهت انتخاب روغن دنده صنعتی یا روغن گیربکس (واسکازین)

  • روغن دنده صنعتی در دمای بالا مقاوم در برابر اکسیداسیون باشد. در صورتی که روغن دنده اکسید گردد، باعث تشکیل و رسوب لجن می گردد. در صورتی که روغن دنده صنعتی در برابر اکسیداسیون مقاوم نباشد روغن به سرعت خواص خود را از دست داده و باید سریعا تعویض گردد.
  • برای گیربکس هایی با فشار بالا روغن دنده صنعتی باید دارای افزودنی EP مرغوب باشد. افزودنی فشار پذیر EP باعث افزایش محافظت چرخدنده های گیربکس در برابر فشار شدید می باشد.
  • روغن دنده صنعتی باید گیربکس را در برابر آلودگی هایی مانند: آلودگی آب و … محافظت نماید. در واقع روغن دنده صنعتی باید دارای قابلیت حلالیت آب باشد. این خاصیت باعث می گردد روغن از گیربکس به راحتی خارج گردد.

اجزاء تشکیل دهنده روغن دنده صنعتی (واسکازین)

  • روغن پایه
  • افزودنی

روغن دنده صنعتی یا کیفیت دارای افزودنی های مرغوب بوده که باعث می گردد، گیربکس در برابر بسیاری از عوامل نا مطلوب محافظت گردد. در صورتی که روغن دارای افزودنی بی کیفیت باشد، باعث ایجاد صدمات پر هزینه به گیربکس می شود.

روغن دنده صنعتی

انواع روغن دنده صنعتی

  • روغن دنده صنعتی چرخ دنده R & O
  • روغن دنده صنعتی چرخ دنده فشار بالا و ضد اصطکاک EP دار

روغن های صنعتی R & O در واقع دارای افزودنی های آنتی اکسیدان و ضد زنگ زدگی می باشد. در گیربکس هایی که دارای محیط های مرطوب و با دمای بالا می باشد. در صورت استفاده از روغن دنده صنعتی R & O می تواند محافظت مناسبی از گیربکس داشته باشد. روغن دنده صنعتی R & O جهت استفاده در چرخدنده ها با سرعت بالا و بار کم و یکنواخت تولید شده است.

 

روغن دنده صنعتی

روغن دنده صنعتی چرخ دنده فشار بالا و ضد اصطکاک EP دار جهت استفاده در گیربکس هایی با فشار بسیار بالا استفاده می گردند. این روغن ها علاوه بر فشار پذیری بالا دارای افزودنی R & O نیز می باشد، که روغن قطعات گیربکس را در برابر ضد زنگ محافظت می نماید. افزودنی EP دارای ترکیبات شیمیایی فعال بوده و از گوگرد فسفر تولید می گردد. جهت کاربردهای سبک افزودنی های مورد استفاده دارای خاصیت ضد سایشی نیز می باشد.

افزودنی ضد سایش زینک دی آلکیل دیتیو فسفات (ZDDP) بسیار شناخته شده می باشد. که در روغن های دنده صنعتی باعث افزایش محافظت در برابر سایش قطعات می شود. از دیگر افزودنی های ضد سایش مولیبدن، دی سولفید (مولی)، گرافیت و بورات می باشد.

این افزودنی ها جهت فعال شدن نیازمند دمای بالای گیربکس هستند. افزودنی فشار پذیر EP گوگرد فسفر در دماهای بالا باعث خوردگی قطعات گیربکس می گردد. قطعاتی که دارای فلزات زرد (مانند: چرخ دنده ها) باشند، بیشتر در معرض خوردگی می باشند.

فهرست