گروه صناکو تامین کننده انواع بوستر پمپ

گروه صناکو در زمینه مشاوره، تامین، فروش انواع بوستر پمپ فعالیت دارد. لطفا جهت ثبت سفارش با کارشناسان شرکت صناکو تماس حاصل نمایید. بوستر پمپ ارائه شده توسط گروه صناکو دارای کیفیت عالی و قیمت مناسب بوده و برندهای معتبر داخلی و خارجی نظیر: پمپیران، لوارا، پنتاکس، سائر، داب، گراندفوس و … می باشد.

صنایع مختلف نظیر: فولاد، پتروشیمی، پالایشگاه، نیروگاه و … جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش و دریافت مشاوره فنی و مهندسی با شرکت صناکو تماس حاصل نمایید. اقلام درخواستی در اسرع وقت خدمت مشتریان محترم ارسال می گردد.

بوستر پمپ (BOOSTER PUMP)

بوستر پمپ

یکی از مهمترین تجهیزات تقویت کننده و حفظ فشار آب در صنایع مختلف و ساختمان های ادارای و مسکونی بوستر پمپ ها می باشند. بوستر پمپ ها معمولا در شرایطی که فشار آب کم و ناپایدار و متغیر است مورد استفادهقرار می گیرد. در صورتی که فشار آب کم باشد بوستر پمپ ها شروع به کارکرده و فشار مناسب جهت تامین آب مورد نیاز را فراهم می کند.

جهت تامین فشار آب مورد نیاز ساختمان مسکونی و اداری مرتفع چها روش وجود دارد:

۱)بوستر پمپ ها (BOOSTER PUMP)

۲)منبع تحت فشار

۳)مخزن ثقلی

۴)استفاده از پمپ های دور متغیر

تمام روش های ذکر شده بالا دارای مخزن ذخیره آب بوده و تامین فشار از آب موجود از این مخزن ها صورت می گیرد. مخزن آبدارای فلوتر بوده و با یک انشعاب قطر مناسب از لوله اصلی آب شهری پر می شود. به طور کلی هر بوستر پمپ دارای اجزاء اصلی نظیر: پمپ، مخزن، تابلو برق بوده و در ساختمان های با ارتفاع زیاد مورد استفادهقرار می گیرد.

علل خاموش روشن شدن پمپ ها

۱)تنظیم نبودن پرشر سوییچ

۲)عدم تنظیم باد یا سوراخ بودن منبع دیافراگمی

۳)عدم وجود شیر یک طرفه در خروجی آب

مزایای سیستم های بوستر پمپ

۱)باعث حذف ضربات هیدرولیکی می شود.

۲)باعث کاهش استهلاک پمپ ها می گردد.

۳)نصب آسان

۴)قابلیت حمل و نقل آسان

۵)باعث کاهش مصرف انرژی پمپ ها می شود.

۶)در صورتی خرابی یک از پمپ ها قابلیت تعمیر و سرویس در حین کار را دارد.

۷)قابلیت ارائه انواع دبی بر اساس نیاز

۸)وجود سیستم های حفاظت الکتریکی

۹)دارای دبی بسیار پایین تا بسیار بالا

انواع بوستر پمپ ها

۱)بوستر پمپ آبرسانی دور ثابت

۲)بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر

در بوستر پمپ های دور ثابت فرمان به پمپ ها توسط پرشر سوییچ انجام شده و پمپ ها یکی یکی وارد شده و فشار مورد نیاز سیستم را تامین می نماید. در بوستر پمپ دور ثابت هر پمپ ۰٫۵ بار نسبت به هم اختلاف فشار دارد. بر این اساس فشار و دبی در حالت بهینه قرار می گیرد. از بوستر پمپ های دور ثابت جهت استفاده در سیستم های آبیاری صنعتی و اطفاء حریق و پر کردن مخازن استفاده می گردد. در بوستر پمپ های دور ثابت در کمترین زمان به بیشتر راندمان می رسیم.

انواع بوستر پمپ های دور ثابت

۱)بوستر پمپ دور ثابت با سیستم خود سرویس با PCL OR CHANGE OVER

۲)بوستر پمپ دور ثابت با سیستم خود سرویس بدون PCL OR CHANGE OVER

در بوستر پمپ های دورثابت با PLC بر اساس برنامه ای که به PLC داده می شود در بازه زمانی خاصی پمپ ها خاموش و روشن می گردد. به همین دلیل باعث کاهش استهلاک پمپ ها می شود. در بوستر پمپ بدون PLC بر اساس تنظیم کلیدهای فرمان پمپ ها در مدار قرار گرفته و فشار سیستم را تامین و حفظ می نمایند.

مکانیزم بوستر پمپ

در بوستر پمپ های دور متغیر امکان تنظیم سرعت دورانی پمپ بر اساس نیاز با استفاده از اینورترها صورت می گیرد. یکی از مهمترین علل استهلاک پمپ ها استارت و استاپ ناگهانی بوده که در بوستر پمپ های دور متغیر این مشکل حل شده و باعث می شود، پمپ ها به نرمی کار کرده و وارد سیستم گردد. تنها تفاوت بوستر پمپ دور ثابت و دور متغیر استفاده از اینورتر می باشد. از مهمتری اجزاء بوستر پمپ دور متغیر نقشه تابلو و مدار فرمان پمپ ها می باشد. به دلیل وجود رادیو فرکانس متغیر VDF امکان تنظیم میزان فشار و دبی با استفاده از تغییر سرعت دورانی میسر می باشد. اینورترها دارای قابلیت برنامه نویسی داشته و باعث کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات و استهلاک پمپ ها می شود.

بوستر پمپ

یکی از مهمترین نکات در بوستر پمپ های آتشنشانی عدم کارکرد طولانی پمپ بوده که باعث آسیب و زنگ زدگی قطعات و قفل شدگی پروانه می گردد بنابراین نیاز است هر یک مدتی سیستم روشن شده و آب در داخل سیستم سیرکوله شود.

مزایای بوستر پمپ دور متغیر

۱)قابلیت سیستم بسته شدن با استفاده از سنسور ENCODER

۲)ایجاد گشتاور راه اندازی ۲۰۰ درصد

۳)قابلیت کپی کردن پارامترها

۴)قابلیت کنترل سرعت دورانی و گشتاور

۵)دارای انواع ورودی و خروجی دیجیتال و آنالوگ

۶)کاهش استهلاک پمپ ها

۷)کاهش مصرف انرژی الکتریکی

۸)کارکرد بدون صدا و نرم

۹)افزایش دور به صورت تدریجی بر اساس نیاز سیستم

مزایای بوستر پمپ دور متغیر نسبت به بوستر پمپ دور ثابت

۱)از مشخصه های بوستر پمپ دور متغیر ثابت بودن فشار کامل سیستم است.

۲)افزایش عمر الکتروموتورها

۳)کاهش استهلاک پمپ ها

۴)کاهش برق مصرفی

۵)کاهش هزینه نگهداری و تعمیرات

۶)دارای سیستم حفاظتی ایمن

اجزاء بوستر پمپ

۱)پمپ

۲)کلکتورهای ورودی و خروجی

۳)اتصالات

۴)تابلو برق

۵)شاسی

۶)منبع دیافراگمی

۷)سنسور یا کلید پرشر سوییچ

۸)کنترلر

۹)پرشر ترنسمیتر

۱۰)فشار سنج

۱۱)شیر یک طرفه

۱۲)سنسور جریان

۱۳)شیر قطع کن

۱۴)منیفولد رانش

در صورتی که اجزاء پمپ به درستی انتخاب یا تنظیم نگردد با عدم عملکرد صحیح و آسیب رسیدن به بوستر پمپ و افزایش مصرف انرژی و هزینه های نگهداری و تعمیرات و عدم رضایت مشتریان می گردد.

کاربرد بوستر پمپ ها

۱)ساختمان های بلند

۲)ساختمان هایی که در انتها خط و بالاترین قسمت قرار دارند.

۳)ساختمان های مسکونی یا اداریکه کمبود آب دارند.

۴)ساختمان هایی که دارای فشار متغیر آب در طول روز می باشند.

۵)دستگاه های اطفاء حریق

۶)سیستم های تصفیه آب و RO

۷)سیستم های آبرسانی گلخانه و باغ ها

۸)بوستر پمپ جهت آبیاری کشاورزی

۹)بوستر پمپ جهت آب نماهای شهری

۱۰)بوستر پمپ جهت آبرسانی هتل ها

۱۱)بوستر پمپ جهت آبرسانی فرودگاه ها

۱۲)بوستر پمپ جهت آبرسانی بیمارستان ها

الکتروپمپ های مورد استفاده در بوستر پمپ به صورت تک فاز یا سه فاز با فرکانس ۵۰ یا ۶۰ هرتز می باشد. الکتروپمپ های بوستر پمپ به صورت افقی یا عمودی نصب می شود. شاسی بوستر پمپ از جنس فولاد گالوانیزه بوده و از ارتعاش و صدا جلوگیری می کند. مخازن دیافراگمی بوستر پمپ با فشار ۲ الی ۲٫۵ بار بوده و ضربات آب درون سیستم را جذب می نماید. هر شش ماه باید مخازن دیافراگمی بازرسی شود.

جوکی پمپ (JOCKEY PUMP)

در بوستر پمپ ها آتشنشانی به دلیل اینکه پمپ های اصلی در زمان استارت انرژی زیادی مصرف می کنند و مستهلک می شوند به منظور بهبود راندمان بوستر پمپ آتشنشانی از الکتروپمپ های کوچکتر با فشار برابر پمپ اصلی و دبی پایین تر استفاده می گردد. در صورت وجود نشتی و مصرف بسیار کم آب پمپ های جوکی وارد مدار می گردد. و در صورتی که دبی بیشتر مورد نیاز باشد پمپ های اصلی وارد مدار می شود.

فهرست